Адвокатське бюро
татунця
З питаннями та пропозиціями звертайтеся
за адресою: м. Київ, вул. Івана Виговського, 9-д,
(044)422-02-97; (067)969-11-74
+380 (067) 969-11-74

зміни в земельному законодавстві


 

 

Земельний кодекс України: з 01.01.2013 р. Верховною Радою України було продовжено мораторій на землі сільськогосподарського призначення. Так, відповідно до п. 14 розділу Х Земельного кодексу України, до   набрання   чинності   законом   про   обіг  земель сільськогосподарського  призначення,  але  не  раніше 1 січня 2016 року,  забороняється  внесення  права  на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств. Згідно із п. 15 розділу Х Земельного кодексу України,   До   набрання   чинності   законом   про   обіг  земель сільськогосподарського  призначення,  але  не  раніше 1 січня 2016 року,  не  допускається:

а)  купівля-продаж  земельних  ділянок сільськогосподарського призначення  державної  та  комунальної  власності, крім вилучення (викупу)  їх  для суспільних  потреб;

б) купівля-продаж  або  іншим  способом  відчуження земельних ділянок і зміна  цільового  призначення  (використання)  земельних ділянок,  які  перебувають  у власності громадян та юридичних осіб для   ведення   товарного  сільськогосподарського    виробництва, земельних  ділянок,  виділених  в натурі (на місцевості) власникам земельних  часток  (паїв)  для  ведення   особистого   селянського господарства,  а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у
спадщину,  обміну  земельної  ділянки  на  іншу  земельну  ділянку відповідно  до  закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних  потреб,  а  також  крім  зміни  цільового  призначення (використання)  земельних  ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими  угодами.

01 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про Державний земельний кадастр», яким запроваджено створення єдиного на всій території України земельного кадастру, а також нові правила реєстрації земельної ділянки та оформлення права на неї. Відповідно до ч. 1 ст. 6 цього Закону,   систему   органів,   що   здійснюють   ведення  Державного земельного кадастру,  становить центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальні органи.

Внесені також зміни щодо порядку реєстрації речових прав на землю. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення. Право власності на земельну ділянку посвідчується витягом з реєстру прав на нерухоме майно.

 


Дата: 10.01.2013
Рубрика: земельне законодавство
Переглядів: 442

Рубрики

  • дорожній рух 4
  • земельне законодавство 2
  • податкове законодавство 1
  • Усі записи: 32