Адвокатське бюро
татунця
З питаннями та пропозиціями звертайтеся
за адресою: м. Київ, вул. Івана Виговського, 9-д,
(044)422-02-97; (067)969-11-74
+380 (067) 969-11-74

Зміни в Законі України «Про нотаріат»


 

 
З 01.01.2013 року значно збільшилось коло повноважень нотаріуса, а також змінились вимоги стосовно стажу для осіб, які виявили бажання стати нотаріусом.
Раніше нотаріусом міг бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менше трьох років, пройшов стажування протягом одного року в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, склав кваліфікаційний іспит, одержав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. За новим законодавством така особа повинна мати стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори – не менш як три роки. Всі інші вимоги до кандидата залишились незмінними.
Раніше існуючого стажиста нотаріуса замінили помічником нотаріуса. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про нотаріат» помічником нотаріуса може бути  громадянин України, який має повну  вищу  юридичну  освіту,  володіє  державною мовою, має стаж роботи  у сфері права не менш як три роки. Змінились також вимоги до нотаріуса, (раніше-керівника стажування). Раніше Керівником стажування міг бути нотаріус, який має стаж нотаріальної діяльності не менше 10 років. За новим законом такі вимоги відсутні.
Вважаємо дані зміни доцільними та такими, що покращать роботу нотаріату в Україні. Перш за все такі вимоги щодо стажу роботи збільшать рівень знань та професійної підготовки майбутніх нотаріусів, що на сьогодні  є дуже важливим. В даний час велика кількість громадян скаржиться на незаконні дії нотаріусів. В провадженні судів знаходяться справи стосовно визнання дій нотаріуса незаконними, зобов’язання вчинити дії, визнання недійсними свідоцтв, договорів,  посвідчених нотаріусами, пов’язані з недбалістю нотаріусів тощо. Таким чином, при здійсненні своєї професійної діяльності нотаріуси дуже часто допускаються помилок, розв’язання яких потребує багато часу, матеріальних затрат та зусиль.
З метою уникнення на практиці помилок, а також підвищення та вдосконалення кваліфікації нотаріусів законодавець правильно, врахувавши всі недоліки, змінив вимоги стосовно стажу для осіб, які виявили бажання стати нотаріусом.
 

Дата: 14.02.2013
Переглядів: 671