Адвокатське бюро
татунця
З питаннями та пропозиціями звертайтеся
за адресою: м. Київ, вул. Івана Виговського, 9-д,
(044)422-02-97; (067)969-11-74
+380 (067) 969-11-74

Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Правил дорожнього руху


 З 15 квітня 2013 року набувають чинності Правила дорожнього руху в новій редакції. Новими Правилами передбачається багато змін та нововведень, зокрема, самих дорожніх знаків побільшає на 11. Одним з нововведень буде також їзда за межами населених пунктів з увімкненими фарами вдень в період з 1 жовтня по 1 травня. Також новими Правилами вводиться такі поняття як «газон» - ділянка однорідної території з дерновим покриттям, яка штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерностворюючих трав (зупинка та стоянка на таких газонах забороняється) та «маневрування» - початок руху, перелаштування транспортного засобу з однієї смуги в іншу, поворот вправо або вліво, розворот, рух заднім ходом, з’їзд на узбіччя. Крім того, дорожні знаки матимуть перевагу над дорожньою розміткою (у зв’язку з тим, що дорожні знаки часто суперечать розмітці)

З нових дорожніх знаків з’являться, зокрема такі: «пункт зупинки трамвая», «кінець пункту зупинки трамвая», «промислова зона», «культова споруда», «фото – відео фіксація порушень» тощо. До білої і жовтої дорожніх розміток буде додано також синя розмітка для стоянки на проїжджій частині і жовтогаряча - тимчасова розмітка. З Правил виключено пункт про дозвіл обгону лише з лівої сторони, бо пункт суперечив самому поняттю обгін як виїзд на зустрічну смугу, яка є лише з лівого боку. 
Також у нових Правилах нема норми про обов’язкову заміну шин з початком нового сезону, вказано лише, що у випадку постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах із слизькою проїжджою частиною рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини.
 

Дата: 05.03.2013
Переглядів: 565